تاریخ :۱۰ مهر ۱۴۰۲
عرق-سیر-استرس

عرق سیر ضد استرس

 • عرق سیر ضد استرس

  عرق سیر از نظر طب سنتی ایران دارای طبعی گرم است. عرق سیر ضد استرس است.

  خواص عرق سیر

  دافع رطوبت بدن و معده، هاضم غذا، اشتها آور، رقیق کننده خون، دفع کننده انواع کرم معده است. این عرق گیاهی در درمان تب های کهنه مفید بوده و ضد میکروب، بازکننده ی رنگ چهره است. مصرف کم آن در دوران بارداری باعث خوش آب و رنگی نوزاد می شود و از سفید شدن موهای سر و بدن جلوگیری می کند.

  عرق سیر برای تقویت کار گلبول های قرمز خون نافع بوده و فشار خون و چربی را کاهش می دهد. همچنین برای تنظیم شدن مقدار کلسترول در بدن و کم کردن قند خون مفید می باشد. خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و ضد سرطان و ضد ورم روده می باشد؛ علاوه بر این برای پیشگیری از مسمویت در اثر آلودگی هوا و مسمویت در اثر نیکوتین موجود در سیگار نافع می باشد.

  خواص-عرق-سیر

  خواص عرق سیر

  از دیگر خواص این عرق

  برای تقویت کلیه ها و قلب و اعصاب استفاده از عرق سیر garlic مفید بوده و برای درمان بی خوابی و تب مزمن استفاده از عرق سیر نافع است. به علت داشتن آنتی بیوتیک های طبیعی برای درمان بیماری های عفونی سودمند می باشد. به علت داشتن مواد مغذی سرشاری مثل آهن، روی، فسفر، کلسیم، منگنز و آلومینیوم برای افرادی که از کمبود مواد معدنی رنج می برند سودمند می باشد.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  خون را رقیق می نماید و مدر می باشد. عرق سیر آرامش بخش و ضد استرس بوده و باعث افزایش نیرو می شود. همچنین ضد بلغم بوده و برای درمان و پیشگیری از بیماری های گوناگونی مثل سیاه سرفه، حساسیت، صداهای نامفهوم در گوش، پیشگیری از سکته مغزی، زخم های واریسی، زخم معده، تصلب شرایین و گواتر سودمند است. با مصرف عرق سیر، بویی از سیر در دهان شما نمی ماند.

  منبع :

  کتاب کافی شاپ در خانه، آشنایی با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم دمنوش‌ها، عرقیات گیاهی، اسموتی…، ۱۳۹۶

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.