تاریخ :۲۱ خرداد ۱۴۰۲
 • راه های طبیعی بارورتر شدن خاک

  پوست موز می تواند برای گیاهان معجزه کند

  راه های طبیعی برای بارورتر شدن خاک شما ، آیا شما نیز قطعات آشپزخانه خود را دور می ریزید؟ چه می شود اگر به شما بگویم در قالب این ضایعات آشپزخانه طلا می اندازید. بله درست است! ضایعات آشپزخانه می تواند برای باغ و گیاهان شما طلای مطلق باشد. در اینجا چند نمونه از غذاهایی آورده شده است که می توانند هم شما و هم گیاهان شما را تغذیه کنند. راه های طبیعی برای بارورتر شدن خاک شما وجود دارد.

  ضایعات آشپزخانه می تواند خاک را بارور کند

  پوست موز

  پوست تازه موز می تواند به پخش مواد مغذی قوی در خاک کمک کند. پوست موز غنی از پتاسیم است و به گیاهان کمک می کند تا آب را بین سلول ها منتقل کنند، ریشه های سالم بزنند، به فتوسنتز و تشکیل غذا در خاک کمک می کند. حتی آثار منیزیم و گوگرد دارد که به تولید کلروفیل کمک می کند. دفعه دیگر که موز خوردید، پوست آن را نگه دارید و در باغچه یا گلدان خود در عمق ۵ سانتی متری زیرخاک قرار دهید. با تجزیه پوست ، پتاسیم و سایر مواد مغذی در خاک آزاد می شود.

  پوست-موز-خاک

  پوست موز

  پوسته تخم مرغ

  پوسته تخم مرغ یک روش عالی برای وارد کردن کلسیم در خاک است و به تقویت دیواره های سلولی گیاه کمک می کند. آن ها همچنین غنی از نیتروژن و اسید فسفریک هستند. می توانید آن ها را با خرد کردن به خاک خود اضافه کنید. همچنین می توانید با استفاده از پوسته تخم مرغ، اسیدیته را در خاک خود کاهش دهید.

  پوسته-تخم مرغ-خاک

   پوسته تخم مرغ

  قهوه

  محلول های قهوه کودهای بسیار خوبی تولید می کنند زیرا حاوی چندین ماده مغذی اصلی برای رشد گیاه هستند. آنها همچنین کرم های خاکی را جذب می کنند و غلظت فلزات سنگین در خاک را کاهش می دهند. در قهوه ترکیبات خاصی مانند کافئین و دیترپن ها وجود دارد که برای حشرات سمی هستند. به این دلیل است که از این ترکیبات، قهوه می تواند برای دفع اشکالات استفاده شود.

  راه های طبیعی برای بارورتر شدن خاک شما

  قهوه

  پوست پرتقال

  می توان از ضایعات پوست پرتقال در باغچه شما استفاده کرد. برخی از گیاهان مانند Hydrangeas و Daffodils در خاک اسیدی رشد می کنند و پرتقال می تواند به شما کمک کند تا مقداری اسیدیته به خاک اضافه کنید. پوست پرتقال همچنین برای دفع شته شناخته شده است. فقط چند پوست به آب داغ اضافه کنید و بگذارید تا مدتی بماند و سپس می توانید آن را مستقیماً روی گیاهان اسپری کنید. پرتقال همچنین نیتروژن را در خاک فراهم می کند.

  راه های طبیعی برای بارورتر شدن خاک شما

  پوست پرتقال

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  سنگ آهک

  سنگ آهک یک ماده افزودنی سالم به خاک است و معمولاً برای تعادل سطح PH خاک استفاده می شود. این ماده حاوی کلسیم است که به رشد کلی گیاه و منیزیم کمک می کند، که گیاهان قوی تر و سالم را تشویق می کند. فقط کافی است هنگام استفاده از آن کمی احتیاط کنید و سطح اسیدیته را در خاک خود آزمایش کنید تا مشخص شود چه مقدار باید استفاده شود.

  راه های طبیعی برای بارورتر شدن خاک شما

  سنگ آهک

  پودر دارچین

  می توان از پودر دارچین برای دور نگه داشتن آفاتی مانند مورچه ها استفاده کرد. مورچه ها دوست ندارند جایی که پودر دارچین قرار دارد راه بروند. این یک عامل ریشه زایی فوق العاده است. می تواند رشد ریشه را تقریباً در هر نوع گیاه تحریک کند. دارچین می تواند از بیماری هایی که عامل ایجاد آن ها قارچ ها می باشند جلوگیری کند و بنابراین قارچ کش خوبی است.

  راه های طبیعی برای بارورتر شدن خاک شما

  پودر دارچین

  منبع:

  www.kirshijagran.com

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۳ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.