تاریخ :۲۱ خرداد ۱۴۰۲
جو-دو سر-سیگار

جو دو سر و کاهش میل به سیگار

 • جو دو سر و کاهش میل به سیگار

  گیاه شناسی جو دو سر 

  جو دو سر در شمال اروپا و آمریکای شمالی کشت می شود. مطلب جو دو سر و کاهش میل به سیگار را مطالعه کنید.

  • جو دو سر یا یولاف گیاهی است علفی با نام علمی Avena sativa به ارتفاع تا یک متر یا بیشتر
  • دارای میوه های شبیه به جو و منتهی با دو نوک باریک.
  • برگ های این گیاه باریک، بلند و نوک تیز است.
  • ساقه آن نسبتا نازک و قسمت مورد استفاده گیاه، دانه آن است.
  • جو دو سر Oat از خانواده گندمیان است و دارای گل های بسیار ریز و نامشخص بوده و این گل ها در دستجاتی که اصطلاحا سنبله نامیده می شوند قرار گرفته اند.
  • هر سنبله توسط دو برگچه کوچک که پوش یا گلوم نامیده می شوند احاطه شده است.
  • گلوم ها دارای زواید دراز نخی شکل می باشند که ریشک نامیده می شود.

  جو دو سر و کاهش میل به سیگار۳

  گیاه جو دو سر 

  خواص جو دو سر و کاهش میل به سیگار 

  جو دو سر منبع خوبی از انرژی، پروتئین و چربی برای انسان و مخصوصا بچه ها است. هم چنین به خاطر داشتن گلوتن خاص  دارای اثراتی ویژه جهت پوست های خشک و خارش دار است. سرشار از آهن ، منگنز و روی است.

  یک گزارش علمی نشان می دهد که جو دو سر ممکن است میل به سیگار را کاهش دهد. چای تهیه شده از جو دو سر دارای اثرات آرام بخش، مسکن و ادرار آور بوده و در تسکین آرتروز و روماتیسم مؤثر است. عصاره جو دوسر از ساقه ها و برگ های آن گرفته می شود. عصاره مزایای بسیاری از جمله بهبود سلامت مغز (به افزایش عملکرد مغز در افراد مسن کمک کند.)، بی خوابی، استرس و عملکرد بدنی و جنسی می شود. باعث کاهش التهاب و بهبود عملکرد خلق و خوی مغز می شود. ممکن است جریان خون را بهبود بخشد. محصولات حمام از جمله محلول های کلوییدی، صابون، ژل و پودرهای حاوی عصاره جو دو سر در بازار عرضه شده اند.

  جو دو سر و کاهش میل به سیگار۲

  خواص جو دو سر

  خواص های دیگر جو دو سر و کاهش میل به سیگار 

  تحقیقات نشان می دهد که اختلال در جریان خون که عامل خطر برای بیماری های قلبی و سکته مغزی است عصاره جو دو سر سبز حاوی یک گروه از آنتی اکسیدان ها به نام اونانترامید avenanthramides است که ثابت شده است باعث بهبود سلامت قلب می شود. اونانترامیدها ترشح ترکیبات پیش التهابی مانند سایتوکین ها را کاهش می دهند که با افزایش خطر بیماری های قلبی و بیماری های مزمن مرتبط هستند.

  جریان خون را با افزایش تولید نیتریک اکسید که، به گشاد شدن رگ های خونی کمک می کند بهبود می بخشد. مطالعه روی افراد مسن نشان داد که مصرف روزانه ۱۵۰۰ میلی گرم عصاره یولاف در مقایسه با دارونما، میزان جریان خون در قلب و مغز را بهبود می بخشد.

  جو دو سر و کاهش میل به سیگار۱

  جو دو سر

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  التهاب خطر بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، دیابت نوع ۲ و برخی سرطان ها را افزایش می دهد. آنتی اکسیدان اونانترامید به کاهش التهاب کمک کرده و در نتیجه خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش می دهد.

  جو دو سر برای تسکین استرس، اضطراب و افسردگی استفاده می شود. یک مطالعه روی موش نشان داد که مصرف دز کم عصاره در طول۷ هفته به طور قابل توجهی توانایی حیوانات را در واکنش به استرس در مقایسه با دارونما placebo کاهش می دهد.

  خواص جو 

  بهترین جو، آن است که بزرگ، سنگین، سفید و رسیده باشد. ولی کهنه (که یک سال از برداشت آن گذشته باشد) بسیار بد است. طبیعت جو، سرد و خشک است. ارزش غذایی جو از گندم کمتر بوده و تسکین دهنده صفرا و خون و عطش می باشد. جو را بو داده تا حدی که نه خام باشد و نه بسوزد. بعد یک مرتبه با آب گرم و یک مرتبه با آب سرد بشویید. سپس خشک کرده و آرد و الک نمایید. با این آرد(که شویق نامیده می شود) و قدری شکر، فرنی بپزید و به اطفال بدهید که بهترین غذای آنان است و باعث تقویت و افزایش وزن کودکان می شود.

  هضم نان جو راحت تر از نان برنج بوده و سرد و کم کالری و سبک می باشد. به دلیل چسبندگی به معده و روده، در درمان اسهال و تب های گرم که با ضعف معده همراه نباشد مفید است. در سرد مزاج ها باعث کولیت می شود. مصلح نان جو، آب عسل و آب گوشت و شکر می باشد.

  توجهجو دو سر هیچ گونه عارضه جانبی یا تداخل دارویی ندارد، اما تحقیقات درباره ایمنی آن محدود است و مانند هر مکمل دیگر، قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

  منبع :

  کتاب گنجی در خانه، هزار و یک نکته ی طلایی برای زندگی بهتر، انتشارات نشر رستان، ۱۳۹۲

  Can Oat Straw Extract Improve Your Health?Written by Kelli McGrane, MS, RD on August 28, 2019مترجم سیده آسیه موسوی

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.