تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
خاکشیر-تخم-شربتی

خواص خاکشیر و تخم شربتی

 • خواص خاکشیر و تخم شربتی

  خواص خاکشیر

  خاکشیر با نام علمی Descurainia sophia می باشد. از تیره شب بویان است. از نظر طب قدیم ایران گرم و تر یا گرم و خشک است. التهاب کلیه را بر طرف می کند و برای از بین بردن کهیر و التهابات پوستی مفید است. خاکشیر التهاب کلیه را برطرف می کند و برای از بین بردن کهیر و التهابات پوستی مفید است. خاکشیر تب بر و ادرار آور است. از دانستن خواص خاکشیر و تخم شربتی جا نمانید.

  از دانستن خواص خاکشیر و تخم شربتی جا نمانید۱

  خاکشیر

  خاکشیر به درمان سرخک و مخملک اشاره کرد. این گیاه برای رفع گرفتگی صدا نیز مفید است و از گل ها و برگ های آن می توان برای رفع بیماری ناشی از کمبود ویتامین C استفاده کرد. بعضی از افراد هنگامی که خاکشیر می خورند ممکن است سر درد بگیرند این افراد باید خاکشیر را با کتیرا بخورند. زیاد کننده قوه باء است. اشتها آور می باشد. جهت زیبایی پوست صورت و دفع جوش های صورت کاربرد دارد. خاکشیر اشتها آور است زیاد کننده ی قوه باء می باشد. برای زیبایی پوست و دفع جوش های صورت کاربرد دارد.

  از دانستن خواص خاکشیر و تخم شربتی جا نمانید۱

  خواص خاکشیر

  دانستن خواص تخم شربتی

  تخم گیاه ریحان کوهی با نام علمی .Ocimum album L یا .Ocimum basilicum L می باشد. تخم شربتی طبیعتی گرم و خشک دارد. دارای مقادیر فراوانی پروتیین، آهن، پتاسیم است و باعث انتقال کلسیم به استخوان ها می شود. تخم شربتی برای درمان بیماری های تنفسی مفید است. برای درمان درد معده، نفخ، یبوست، سوء هاضمه و بهبود کارکرد روده ها استفاده می شود و در رفع عطش نیز موثر است. مصرف تخم شربتی خستگی ذهنی، تنش های عصبی، افسردگی و میگرن را بر طرف می کند. دهان را خوشبو می کند. مصرف تخم شربتی برای سوداوی مزاج ها مفید و زیاده روی آن برای دموی مزاج ها مضر است.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  از دانستن خواص خاکشیر و تخم شربتی جا نمانید۳

  خواص تخم شربتی

  منبع :

  کتاب چگونه غذا بخوریم تغذیه از دیدگاه قرآن و عترت، نویسنده حجت الاسلام سید صفر علی لکی صرافی، ۱۳۹۵

  کتاب گنجی در خانه، هزار و یک نکته ی طلایی برای زندگی بهتر، انتشارات نشر رستان، ۱۳۹۲

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.