تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
چای-کوهی-ویروس

چای کوهی و نابودی ویروس ها

 • چای کوهی و نابودی ویروس ها

  تاریخچه چای کوهی

  گل های چای کوهی یا چای پشمی Stachys lavandulifolia به رنگ سفید یا زرد می باشند که در بالای ساقه به صورت مجتمع به چشم می خورد. این گل ها کمی معطر و دارای بوی مخصوصی می باشند. میوه ی چای کوهی به شکل کپسول است.چای کوهی به مقدار زیاد در آمریکا و اروپا پرورش می یابد و معمولا به صورت خودرو در میان مزارع گندم و ذرت یافت می شود. از خواص چای کوهی و نابودی ویروس ها بدانید.

  در اروپا نانوایی ها این گیاه را خوب می شناسند؛ زیرا کمی از آن را به آرد اضافه می کنند که نان را بهتر و خوش طعم تر کند. چای کوهی در اروپا و آمریکا به نام سنت جونز شهرت دارد و مدتی است که بسیار معروف شده است. چای کوهی در ایران در دامنه کوه های البرز، کرج، چالوس و مازندران و نقاط غرب ایران به حد زیاد می روید.

  چای کوهی و نابودی ویروس ها۲

  تاریخچه چای کوهی

  چای کوهی و از بین بردن ویروس ها

   از نظر طب قدیم ایران این گیاه گرم و خشک است. ماده قرمز رنگی که در برگ های چای کوهی(Mountainیا Betony) وجود دارد و با فشار دادن برگ ها از آن استخراج می شود برای التیام زخم ها و درمان سوختگی ها به کار می رود. گیاه مفیدی برای مقابله با افسردگی در اروپاست. این گیاه با باکتری های مضر و ویروس هایی که از طریق بریدگی یا زخم وارد بدن می شود، مقابله می کند. خاصیت آنتی بیوتیک و ضد ویروسی آن در بهبود عفونت سینوزیت، آنفلوانزا و علائم برونشیت مؤثر است. 

  چای کوهی خلق و خو را آرام می کند، بی خوابی را رفع کرده و درمان کننده کم خونی است. ضد کرم معده و روده می باشد. باز کننده ی گرفتگی های روده و کبد و تقویت سیستم ایمنی می باشد. ادرار آور و قاعده آور است. گرفتگی صدا را باز می کند و خلط آور و ضد حساسیت است. برای درمان مرض کزاز به کار می رود.

  خواص چای کوهی 

  اگر برگ آن را به صورت پودر در آورید و روی زخم های عمیق و متعفن بپاشید ، این نوع زخم ها را خوب می کند. درمان کننده ی اسهال و اسهال خونی است. برای درد دنبالچه بهترین دارو است. اگر مشکوک به خونریزی مغزی هستید و یا احتمال خونریزی مغزی وجود دارد، حتما از این دارو استفاده کنید. ضعف جنسی را درمان می کند. درمان کننده ی بیماری مننژیت است. برای درمان فلج به کار می رود . سیاه سرفه را از بین می برد. درد پشت و گردن و خشکی گردن را درمان می کند.

  برای کم خونی مفید است. چای کوهی اشتها را باز می کند، بنابراین می توان آن را به بچه ها و افراد مسن که اشتها ندارند داد. ضد افسردگی می باشد. درمان کننده ی بی خوابی است. در درمان سرماخوردگی معجزه می کند. برای درمان تب و اثر نیش سمی حشرات به کار می رود.

  چای کوهی و نابودی ویروس ها۱

  خواص چای کوهی

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  چای کوهی و نابود کردن ویروس ها 

  با تحقیقات جدیدی که دانشمندان روی این گیاه معجزه آسا انجام داده اند، دریافته اند که چای کوهی می تواند ویروس ها را از بین ببرد و حتی روی ویروس بیماری ایدز نیز اثر دارد. مدتی است که بیماران مبتلا به ایدز از این گیاه استفاده می کنند که سیستم دفاعی بدن آنها را تقویت کرده و بیماری را تخفیف می دهد.

  دانشمندان مدتی است که روی اثر چای کوهی بر سرطان خون تحقیقات دامنه داری را شروع کرده اند و به نتایج درخشانی دست یافته اند. همان طوری که قبل گفته شد این دارو اثر بسیار خوبی بر روی افسردگی دارد؛ البته اگر چند وعده متوالی از این دارو استفاده شود، حالات افسردگی را از بین برده، بی خوابی را مداوا می کند. روغن چای کوهی برای مدت سه قرن در انگلستان تنها داروی زخم ها بوده است. 

  چای کوهی و نابودی ویروس ها۳

  چای کوهی

  منبع :

  کتاب کافی شاپ در خانه،آشنایی با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم دم‌نوش‌ها، عرقیات گیاهی، اسموتی…، ۱۳۹۶

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.