تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
به-تقویت-معده

به تقویت کننده معده

 • به تقویت کننده معده

  گیاه شناسی به

  درخت به Cydonia oblonga یک درخت نسبتا کوچک است که تنه ای قهوه ای رنگ دارد و تقریبا همه جا می روید. برگ به صاف و کرکی است و گل های آن به رنگ های سفید و صورتی هستند و ۵ گلبرگ دارد. خواص برگ به بسیار زیاد و این برگ بسیار مفید است. میوه ی به Quince  رنگ زرد دارد و ترش مزه است و بین سیب و گلابی است. مهم ترین تولید کننده های به در ایران استان های گیلان و گرگان و آذربایجان هستند. به تقویت کننده معده است.

  میوه ی به تقویت کننده معده

  میوه به، به سیب طلایی معروف است. خواص میوه ی به، به سبب دارا بودن کربوهیدرات پیچیده ای به نام پکتین است، که خواص درمانی دارد. این میوه قابض بوده و برای اسهال مفید است؛ اما میوه ی به ترش، مسهل است. میوه به ترش، برای تنگی نفس مفید است و استفراغ را بند می آورد. میوه ی به اسهال های ساده و اسهال خونی را درمان می کند و اثر مفید روی بواسیر درد دارد.

  میوه ی به تقویت کننده معده و دستگاه هاضمه است و برای هضم غذا نافع است، التیام ورم روده را تسهیل می بخشد و مقوی قلب است. همچنین ضد نفخ، ادرار آور، قاعده آور، نرم کننده ی سینه و خلط آور است و نقش مؤثر و مفیدی در بهبود بیماری های ریوی دارد. میوه ی به بهترین و مفید ترین میوه برای مسئولین است. میوه به خونریزی را بند می آورد. خونریزی از رحم را نیز متوقف می کند. جالب است بدانید به شیرین، گرم است و به ترش، سرد و خشک است .

  به دانه تقویت کننده معده

  داخل میوه ی به، دانه هایی قهوه ای رنگ است که «به دانه» نام دارد و خواص زیادی دارد. از جمله لعاب به دانه را روی زخم ها و سوختگی ها بگذارید تا باعث شفای سریع آنها شود. به دانه ضد تب است و اسهال خونی و ساده را درمان می کند. برای درمان جراحات گلو نیز مؤثر است و سرفه را برطرف می کند. همچنین به دانه برای درمان تورم های داخلی بدن مفید است. برای التیام ترک های پوست دست و بدن، نوک پستان، لب و بواسیر، لعاب به دانه را روی موضع بمالید. برای درمان خشکی زبان و دهان مفید است. آفتاب زدگی را با مالیدن لعاب به دانه بر روی پوست درمان کنید. جویدن به دانه برای تقویت نیروی جنسی مفید است.

  به تقویت کننده معده۲

  دانه به

  توجه: دانه ی به را هرگز نجوید چون موادی به نام آمیگدالین در دانه به تجزیه می شوند و اسید سیانیوریک تولید می کنند که اسیدی خطرناک است. با مکیدن یا خوردن به لعاب از روی آن جدا و دانه بدون هیچ تغییری دفع می شود.

  خواص جوشانده ی گل و شکوفه ی به

  جوشانده گل و شکوفه ی به سردرد را برطرف می کند. مقوی معده است و سینه را صاف و تقویت می کند. سرفه کودکان را برطرف می سازد. برای درمان بی خوابی دم کرده ی گل را با آب بهار نارنج مخلوط کرده و قبل از رفتن به رختخواب بنوشید.

  خواص روغن به

  روغن به برای برطرف کردن زنگ زدن گوش مفید است. سرگیجه را برطرف کرده و برای مداوای زخم های دهان مفید است. خونریزی ریوی را درمان و اسهال مزمن را برطرف می کند. روغن به دوست کبد است و ورم کبد را رفع می کند و زخم روده ها را درمان می کند.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  برگ به تقویت کننده معده

  برگ به، قابض و نرم کننده سینه، مقوی قلب، مفرح، نشاط آور بوده و ورم چشم را مداوا می کند. همچنین زخم ها را می شوید و ضد عفونی می کند. طبق تحقیقاتی که به دست آمده است عصاره برگ به بر نمایه های بیوشیمیایی مرتبط با بیماری های کرونر قلبی تأثیر فراوانی می گذارد.

  برگ به برای تقویت موها و کدر کردن رنگ آنها در صورت استفاده موضعی بر روی موها فواید زیادی دارد. پس پیشنهاد می کینم چای برگ به یادم نوش برگ به را حتما روزانه یک لیوان مصرف کنید. باز هم تأکید می کنیم، مهمترین خواص دمنوش به (چای درخت به، چای به) باز کردن رگ های قلب است.

  به تقویت کننده معده۱

  برگ به

  منبع :

  کتاب کافی شاپ در خانه،آشنایی با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم دمنوش‌ها، عرقیات گیاهی، اسموتی…، ۱۳۹۶

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.