تاریخ :۲۱ خرداد ۱۴۰۲
درمان-زردی-نوزادان

درمان زردی نوزادان با یک نسخه گیاهی

 • درمان زردی نوزادان با یک نسخه گیاهی

  بسیاری از درمانگران طب بر این باورند که مصرف برخی از گیاهان دارویی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر درمان نوزادان مبتلا به زردی (Jaundice) دارد. مصرف دو گیاه دارویی ترنجبین و شیرخشت یکی از بهترین نسخه گیاهی برای درمان زردی نوزادان است. به شرط آنکه مصرف این گیاهان با مشاوره متخصص و یا درمانگر طب سنتی باشد.

  حمام درمانی با عصاره یا جوشانده گیاه دارویی گل بنفشه و گل ختمی نیز یکی دیگر از روش های درمان زردی است. که می تواند به تنهایی و یا در کنار دیگر شیوه های درمانی مورد استفاده قرار گیرد. در این شیوه کافی است نوزاد را با جوشانده این گیاهان حمام کنید.

  درمان زردی نوزادان با یک نسخه گیاهی

  درمان زردی نوزادان با یک نسخه گیاهی

  رژیم درمانی و اصلاح برنامه غذایی مادران شیرده و افزودن ادویه ها و گیاهان دارویی با طبع خنک نیز یکی دیگر از شیوه های درمان زردی نوزادان است. مادران با تغییر رژیم غذایی خود با نظارت درمانگر طب سنتی می توانند داروی مورد نیاز نوزادشان را از طریق شیر به نوزاد خود منتقل می کنند.

  درمان زردی نوزادان با ترجبین

  طب سنتی برای شما نسخه های جالبی دارد. نسخه هایی که حداقل می دانید عوارض جانبی هم ندارد. بی خطر بودن، کم عارضه بودن گیاهان دارویی، بسیاری از خانواده ها را متقاعد کرده تا برای حفظ سلامتی جسم و روح و درمان بیماریها و اختلال هایی که در ۲ سال اول زندگی به سراغ نوزادانشان می آید، از این شیوه های طبیعی و سنتی درمانی استفاده کنند.
  شیوه هایی که نه تنها در درمان و تسکین بیماریها موفق اند، بلکه می توانند با کمترین عارضه جانبی و بدون نیاز به داروهای شیمیایی و مدرن برای درمان و تسکین دردهای دوران نوزادی مؤثر واقع شوند.

  درمان خانگی زردی نوزاد

  روش تهیه شربت گیاهی برای درمان زردی

  برای درمان نوزادان مبتلا به زردی می توانید از شربت ترنجبین و شیرخشت استفاده کنید. این شربت می تواند در مدت زمانی ۸ تا ۱۰ روز زردی نوزاد را برطرف کند. برای تهیه این شربت گیاهی باید ۱ قاشق غذاخوری از ترنجبین را در ۱ لیوان آب جوش بریزید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه درون آب جوش خیس بخورد.

  درمان خانگی زردی نوزاد

  درمان خانگی زردی نوزاد

  پس از این مدت آن را صاف کنید. سپس به آن یک قاشق چای خوری شیرخشت به آن اضافه کنید و آن را هم بزنید. این مخلوط را دوباره از صافی عبور دهید. و از آن هر ۲ ساعت یک بار، یک قاشق چای خوری به نوزادتان بدهید.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  احتیاط های لازم در استفاده از شربت گیاهی

  نوزادتان باید تا زمانی از این شربت گیاهی مصرف کند، که مدفوعش به رنگ زرد طلایی درآید. بنابراین باید در طول زمانی که به نوزادتان این شربت را می دهید، مدفوع و رنگ پوست او را بررسی کنید. در این حالت باید مدفوع نوزاد زرد طلایی شود و از میزان زردی پوست او نیز کاسته شود.

  به اعتقاد درمانگران در صورتی که مصرف این شربت به همراه حمام کردن نوزادان مبتلا به زردی با جوشانده این دو گیاه باشد می تواند موجب تسریع روند درمانی شود. یادتان باشدکه خودسرانه گیاه درمانی نکنید. همانطور که مصرف بسیاری از قرص ها و داروهای شیمیایی با عوارض جانبی همراه است، مصرف برخی از گیاهان دارویی نیز با عوارض جانبی همراه است.

  شربت گیاهی برای درمان زردی

  شربت گیاهی برای درمان زردی

  بنابراین پیشنهاد این است که برای مصرف این گیاهان حتماً با درمانگر یا متخصص طب سنتی مشاوره کنید. تا از بروز تداخل دارویی پیشگیری کنید. با عوارض احتمالی گیاهان دارویی نظیر ترنجبین و شیرخشت نیز آشنا شوید. چرا که این گیاهان دارویی اگرچه به درمان زردی نوزادان کمک می کنند، اما ممکن است موجب بروز اسهال و دلپیچه در برخی از نوزادان شود. در صورتی که والدین با مشاوره متخصص طب سنتی و تحت نظر او این کار را انجام دهند، می توانند این مسئله را کنترل کرده و میزان آن را در نوزادشان به حداقل برسانند.

  منبع: کتاب درمان با گیاهان دارویی، فاطمه فرتوش، چاپ اول، ۱۳۹۳.

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.