تاریخ :۳ مهر ۱۴۰۲
خواص-طالبی-بدانیم

خواص طالبی را بدانیم

 • خواص طالبی را بدانیم

  خواص طالبی

  خواص طالبی را بدانیم زیرا طالبی حاوی مواد مغذی است که می تواند برای سلامتی فرد مفید باشد. طالبی میوه ای است تابستانی سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر، آب و آنتی اکسیدان ها است. فیبر و آب می توانند از یبوست جلوگیری کرده و نظم و دستگاه گوارش سالم را ارتقا دهند. آنتی اکسیدان ها می توانند از آسیب سلولی که منجر به سرطان جلوگیری کنند.

  آنتی اکسیدان ها به حذف رادیکال های آزاد از بدن و جلوگیری از استرس اکسیداتیو کمک می کنند. آنتی اکسیدان شامل سلنیوم، بتاکاروتن، ویتامین C، لوتئین، زآگزانتین، کولین است. آنتی اکسیدان ها ممکن است خطر ابتلا به سرطان ریه، پروستات و سایر انواع سرطان را کاهش دهد.

  طالبی شامل سدیم ، پتاسیم ، کلسیم و منیزیم است. به نظر می رسد فیبر رژیمی از سرطان روده بزرگ محافظت می کند. فیبر، پتاسیم، ویتامین C و کولین موجود در طالبی همگی از سلامت قلب پشتیبانی می کنند. مصرف غذاهای غنی از پتاسیم می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. انجمن قلب آمریکا (AHA) توصیه می کند که یک فرد بالغ به طور متوسط ​​روزانه ۴۷۰۰ میلی گرم پتاسیم مصرف کند تا سیستم قلبی عروقی سالم بماند.

  خواص-طالبی

  خاصیت طالبی

  از خواص های دیگر طالبی هم بدانیم

  پزشکان معتقدند که نقش محافظتی در سلامت چشم ایفا می کند و ممکن است به جلوگیری از آسیب ناشی از دژنراسیون ماکولا (AMD) کمک کند. مطالعات منتشر شده در سال ۲۰۰۹ نشان می دهند که ترکیب لوتئین و زآگزانتین، که در طالبی وجود دارد ممکن است به محافظت از چشم در برابر آسیب هایی که منجر به AMD می شود کمک کند.

  مصرف مقدار زیادی آنتی اکسیدان بتا کاروتن، نوعی ویتامین A ممکن است به جلوگیری از پیشرفت آسم در مراحل بعدی زندگی فرد کمک کند. بتا کاروتن در میوه های زرد و نارنجی مانند طالبی وجود دارد.

  ویتامین C یک منبع ضروری و آنتی اکسیدان است که ممکن است در برابر آسم محافظت کند. برخی از متخصصان استفاده از مکمل های ویتامین C را برای درمان آسم پیشنهاد کرده اند. ویتامین A و ویتامین C به رشد و نگهداری همه بافت های بدن از جمله بافت های پوست و مو کمک می کند. یک منبع معتبر در سال ۲۰۱۹ دریافت که طیف وسیعی از مواد معدنی و ویتامین ها می توانند در تقویت رشد مو و جلوگیری از ریزش مو نقش داشته باشند.

  خاصیت آب طالبی

  آب طالبی به راحتی از دستگاه گوارش عبور می کند. توصیه می شود افرادی که از بیماری یبوست، هموروئید، روماتیسم، آرتریت و مشکلات ریوی رنج می برند از این آبمیوه خوشمزه غافل نشوند. طالبی توکسین ها یا همان سموم بدن را دفع می کند. اگر گوشت طالبی Honeydew Melon را روی سوختگی های سطحی و التهاب ها بگذارید باعث آرامش بخشی و تسکین التهاب و درد می شود.  طالبی بدن را خنک می کند، مدر و ملین است و اشتها را باز می کند. توصیه می کنیم هیچ وقت آب طالبی را با آب میوه های دیگر قاطی نکنید.

   طالبی

  طالبی

  منبع :

  کتاب گنجی در خانه، هزار ویک نکته ی طلایی برای زندگی بهتر، انتشارات نشر رستان، ۱۳۹۲

  Medically reviewed by Natalie Olsen, R.D., L.D., ACSM EP-C — Written by Megan Ware, RDN, L.D. on November 8, 2019 مترجم سیده آسیه موسوی

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.