تاریخ :۹ مهر ۱۴۰۲
خواص-رنگ-میوه

خواص رنگ میوه ها

 • خواص رنگ میوه ها

  خواص میوه های با رنگ زرد

  در این مطلب می آموزیم که رنگ میوه ها خواص خود را برملا می کنند. هر آنچه که خداوند خلق کرده است پر از حکمت است.

  میوه های زرد رنگ اشتها آور و انرژی زا بوده و به هضم غذا کمک می کند. تصفیه کننده کبد، روده ها و کلیه هاست و در درمان بیماری های ریوی، معده، کیسه صفرا، یبوست و فشار خون کاربرد دارد. در تقویت قلب و اعصاب موثر است. زرد آلو، آناناس، به، گلابی، آلو زرد، سیب زرد از این گروه اند.

  میوه ها و سبزی های نارنجی

  میوه ها و سبزی های نارنجی بسیار انرژی زا و تقویت کننده اعصاب هستند و برای بهبود عفونت های ریوی و مشکلات تنفسی مثل سرفه مفیدند. برای درمان سنگ کلیه، کیسه صفرا، اختلالات روده ای، زخم های دستگاه گوارش، ضد عفونی کردن روده و برطرف کردن یبوست نیز بسیار مؤثرند. هویج، پرتقال، نارنگی و زالزالک نمونه هایی از این گروه هستند.

  رنگ-میوه-برملا

  رنگ میوه و سبزی

  رنگ میوه ها و برملا کردن خواص خود

  میوه های سبز رنگ

  میوه ها و سبزی های سبزرنگ خاصیت ضد عفونی دارند و در هضم و جذب غذا مؤثرند. مصرف این میوه ها و سبزی ها به افرادی که از بیماری های عصبی رنج می برند توصیه می شود. سبزی های سبز رنگ همچنین در درمان زخم های عمیق، بیماری های ریوی، کلیوی و قلبی مفیدند. مثلا کاهو در درمان تپش قلب، مشکلات ریوی، رفع یبوست و تسکین اعصاب مؤثر است.

  میوه ها و سبزی های قرمز

  میوه ها Quince fruit و سبزی های قرمز رنگ اشتها آور و برای افراد کم خون بسیار مناسب اند. همچنین، در درمان عفونت ها و سوختگی ها بسیار مؤثرند. از این میوه ها و سبزی ها در درمان بیماری های ریوی، رفع یبوست، تقویت قلب، افزایش فشارخون و غلظت خون، تقویت روده و کبد استفاده می شود. گیلاس، شاتوت، توت فرنگی، انار و فلفل قرمز جزو این دسته هستند.

  منبع :

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.